Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy i uprzednim obejrzeniu programu mówię tak - w du*** mam to co mówi pani Gessler. Ta kobieta próbuje nieudolnie naśladować oryginał Hell's Kitchen i szczerze mówiąc jest żałosna w tym co robi. Zaznaczam, że jeszcze nie byłem w tym lokalu, ale z pewnością się wybiorę - jeśli ten program naprawdę wykazał brak staranności ze strony właścicieli to jeśli chcą dalej istnieć na rynku to na pewno polepszą jakość swoich usług. Pójdę na pewno, nie zrażę się jakimiś durnotami czarownicy, która przyleciała na miotle z Warszawy wywnętrzać się na prowincjuszy. Śmiem twierdzić, że w większości lokalów gastronomicznych w Lublinie stosowane są podobne praktyki a ludzie i tak tam chodzą, żrą i są zadowoleni, a tutaj wielkie halo bo w TVN-ie pokazali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hell's kitchen napisał:
Kuchenne rewolucje to nędzne popłuczyny po Hell's Kitchen.
Chyba zartujesz. Formula, sens i cel programu kompletnie inne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takich pracodawcow jak Bogumil jest w polsce wiecej ktozy ponizaja pracownikow i maja ich za podludzi ale czasy faszyzmu sie skonczyly itylko sie zastanawiam gdzie jest pich i sanepit i kiedy oni sie ta restalracja zajma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądre głowy ! Skoro tacy jesteście nafaszerowani wiedzą i czujecie się upoważnienie do wysnuwania wielkich teorii na temat tego lokalu to czemu sami nie otworzycie biznesu ? Polska żółć na każdym kroku, trole bez dowodu osobistego korzystające z neostrady..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaznaczam, że jeszcze nie byłem w tym lokalu, ale z pewnością się wybiorę
Jak już zajdziesz to przypomnij łysemu żeby tym razem na czas wypłacił wynagrodzenie obsłudze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedna z osób odpowiedzialnych za ten program jest młody człowiek z Lublina - i pisanie o tym jak rzekomo to zostało wyreżyserowane przez TVN na niekorzysc knajpy- mija się z prawdą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz wszyscy polecą do Habiby, gdzie szef- Arab, nie tylko poniża dziewczyny i zwalnia za każdą oznakę myślenia, ale przy okazji proponuje łóżko....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fizolofowiewielcyhehe napisał:
Mądre głowy ! Skoro tacy jesteście nafaszerowani wiedzą i czujecie się upoważnienie do wysnuwania wielkich teorii na temat tego lokalu to czemu sami nie otworzycie biznesu ? Polska żółć na każdym kroku, trole bez dowodu osobistego korzystające z neostrady..
Wiesz dlaczego? Dlatego, ze nie kazdy jest na tyle glupi, zeby otwierac biznes, o ktorym nie ma pojecia... I wlasnie w tym problem, trzeba znac sie na tym co sie robi, a nie tylko zainwestowac pare zl w lokal i oczekiwac cudow. Polska zolc? Trole bez dowodu osobistego, korzystajace z neostrady? Gadasz jak jeden z wlascicieli... I szkoda jego brata, bo widac, ze tamten moze jeszcze cos by probowal zrobic. Ale nie lysy pan "wielki biznesmen", do ktorego nic nie dociera i przeciw ktoremu sprzysiagl sie caly swiat... Jego ulubionym chyba powiedzeniem jest "nie wiem jak to sie stalo"... A co do zolci, to jak mozna tak bezczelnie obrabiac d....e bylym pracownikom? Zwolnili sie, bo mieli pewnie dosc, wcale sie nie dziwie, jesli nie dosc, ze wlasciciel wrocil do starych porzadkow i oszczedzania na jedzeniu, to jeszcze nie placil im na czas, a na koniec oskarzyl publicznie o palenie trawki i spanie w pracy... To sie nazywa tupet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
el napisał:
Nie jadam tam i nie wiem jak jest (w ogóle nie jadam w tego typu lokalach gdyż jakość jedzenia nie jest wysoka ale to dotyczy wszystkich) , ale wątpię w to by Pani Gessler dostała śmierdzącego burgera, właściciele byli przecież przygotowani, wygląda to na jakąś osobistą sprawę w/w Pani. Zabrzmiało to bardzo zawistnie. Sądzę że jakość tego jedzenia nie różni się od innych fast foodów.
A ja myślę że liczyli na tanią i szybką reklamę w TVN. Nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Po "Łysym" widać co z niego za jeden... chamski Typ. Już sobie wyobrażam jak traktuje pracowników...DNO!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Habiby napisał:
Teraz wszyscy polecą do Habiby, gdzie szef- Arab, nie tylko poniża dziewczyny i zwalnia za każdą oznakę myślenia, ale przy okazji proponuje łóżko....
nie sądzę... ja myśle ze do Papriki bo tam są burgery.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OBCIACH ;/ a MOŻNA DOBRZE ZJEŚĆ W LUBLINIE... I CO NAJWAŻNIEJSZE W MIARĘ TANIO ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprawiedliwy napisał:
... Po trzecie mam nadzieje że knajpą zainteresuje sie NIK po tym jak dowiedzieliśmy się, że właściciel nie wypłaca pensji pracownicom już 3 miesiąc. ...
Chciałeś chyba powiedzieć Państwowa Inspekcja Pracy, a nie NIK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Habiby napisał:
Teraz wszyscy polecą do Habiby, gdzie szef- Arab, nie tylko poniża dziewczyny i zwalnia za każdą oznakę myślenia, ale przy okazji proponuje łóżko....
Jaki szef? Józefa chyba nie znasz, nic nie "stoi" na niego, wszystko na lewo kombinowane. Ale kanapeczki dla Policji są gratis albo za pół ceny i nikt Araba nie rusza. Taka to Lubelska rzeczywistość.. A co do jego podejścia do kobiet - cóż, też niestety o tym słyszałem. A co gorsza jego "propozycje" często kończą się dla niego pomyślnie tak przynajmniej się sam chwali..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale kanapeczki dla Policji są gratis albo za pół ceny i nikt Araba nie rusza
Dowody proszę. Bo takie farmazony koleś to se możesz swoim ziomalom w gimnazjum opowiadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ssssq napisał:
a mi sie podobala reakcja wlasciciela. przychodzi taka nic nie warta gesslerowa i robi swoje widzi mi sie, a malo rozmawia z ludzmi. kogo jest stac by dzien w dzien wystawiac do witrynki swieze miesko na zmarnowanie? znam troche ten klimat restauracyjny i nie dziwie sie mu ze czasem wybuchal, przynajmniej nie byl falszywy przed kamera i nie gral jak ona.. dobrze ze mial swoje zdanie i potrafil to zaakcentowac nawet przy tej "gwiezdzie"..
Zwracam Twoją uwagę, że właścicieli do udziału w tym programie nikt nie zmuszał. To właściciele się do niego zgłosili dobrowolnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miała być dobra reklama, a wyszła antyreklama. Nie oceniam jednoznacznie chłopaków z Jesza. Z jednej strony wiadomo, że w telewizji musi być show i takie sytuacje tylko podkręcają oglądalność, z drugiej, mogli się bardziej postarać. Uważam, że nie wszystko stracone, a kto wie czy lokalu nie odwiedzi teraz więcej osób
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kelvin napisał:
Miała być dobra reklama, a wyszła antyreklama. Nie oceniam jednoznacznie chłopaków z Jesza. Z jednej strony wiadomo, że w telewizji musi być show i takie sytuacje tylko podkręcają oglądalność, z drugiej, mogli się bardziej postarać. Uważam, że nie wszystko stracone, a kto wie czy lokalu nie odwiedzi teraz więcej osób
ale sie ubawilam heheh leca wszyscy do prostakow jesc splesniala kukurydze i nieswieze mieso dobre hehhe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy i uprzednim obejrzeniu programu mówię tak - w du*** mam to co mówi pani Gessler. Ta kobieta próbuje nieudolnie naśladować oryginał Hell's Kitchen i szczerze mówiąc jest żałosna w tym co robi. Zaznaczam, że jeszcze nie byłem w tym lokalu, ale z pewnością się wybiorę - jeśli ten program naprawdę wykazał brak staranności ze strony właścicieli to jeśli chcą dalej istnieć na rynku to na pewno polepszą jakość swoich usług. Pójdę na pewno, nie zrażę się jakimiś durnotami czarownicy, która przyleciała na miotle z Warszawy wywnętrzać się na prowincjuszy. Śmiem twierdzić, że w większości lokalów gastronomicznych w Lublinie stosowane są podobne praktyki a ludzie i tak tam chodzą, żrą i są zadowoleni, a tutaj wielkie halo bo w TVN-ie pokazali.
Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą obroną jest atak. Próbuje się ośmieszyć i zdyskredytować Gessler oraz tvn, aby ratować pośladki. Ale jest już za późno. Idziecie dalej w długi i w końcu nikt wam nawet zepsutego mięsa nie przywiezie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie rozumiem tych, którzy tam jedli i którzy w ogóle jadają w restauracjach i innych knajpach. przecież większość jedzenia obsługa może dotykać po ugotowaniu, usmażeniu czy upieczeniu . moge wypić herbate czy kawę w kawiarni i to wszystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
from toleranted napisał:
Jebać łysego frajera co nie płaci ludziom i zmienia personel jak rękawiczki. Jebac Cię psie ty. Nadajesz sie parówo do wora
I jak ma byc w naszym kraju w porządku jak mamy takich prostaków!Do wora???!!! co Ty piszesz? Kto Ciuę urodził???!!!! matko tego imbecyla współczuję...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...